Umów spotkanie
   Porada prawna online
   Ideą zamieszczenia na stronie Kancelarii artykułów prawniczych była chęć umożliwienia Czytelnikom samodzielnego rozwiązywania podstawowych problemów prawnych. Niestety ignorantia iuris nocet – nieznajomość prawa szkodzi. Dokonując samodzielnie czynności mających znaczenie prawne, trzeba mieć świadomość, że często wywoływane przez nie skutki prawne są nieodwracalne, a podjętych czynności nie można w prosty sposób cofnąć. Dlatego dobrze byłoby aby wszystkie działania wywołujące skutki prawne były podejmowane w oparciu o znajomość obowiązujących przepisów, ich interpretacji i zastosowania w praktyce, tak aby nie wywołać niespodziewanych, niekorzystnych konsekwencji prawnych, zbędnych kosztów, a przy tym strat i nerwów.

   Mamy nadzieje, że zamieszczone przez Nas wskazówki pomogą przy podejmowaniu decyzji związanych z dokonywaniem czynności mających skutki prawne, minimalizując ryzyko powstania problemów prawnych w przyszłości.
   Previous Next

   Jak prawidłowo naliczać odsetki za opóźnienie.

   Dłużnik nie zwraca pożyczonych mu pieniędzy. Nie otrzymaliśmy zapłaty za wykonaną usługę. Klient spóźnił się z płatnością za wystawioną fakturę. Sprawca szkody odmówił jej naprawienia. We wszystkich tych przypadkach należą Nam się odsetki. O ile ta zasada nie budzi wątpliwości, to często zgłaszają się do Kancelarii osoby pytając  jak naliczać te odsetki, jaki jest ich rodzaj i należna wysokość. Poniżej postaram się odpowiedzieć na tego typu pytania.

   Previous Next

   O wyjściu z polisolokat.

   Rewelacyjna inwestycja, pewny zysk, ochrona wpłaconego kapitału - takimi hasłami przedstawiciele banków zachęcali klientów do zawierania umów ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, potocznie nazywanych polisolokatami. Przedstawiali wykresy i diagramy dowodzące rentowności produktu. W efekcie klienci przekonani o bezpieczeństwie i pewności osiągnięcia zysku przystępowali do umów wiążących ich na wiele lat i rozpoczynali wpłacanie środków finansowych tytułem składek. A rezultat?

   Wyszukaj

   Ostatnio dodane

   stopka-logo-kancelaria-adwokacka-szlonscy
   ul. Jana III Sobieskiego 245,
   lokal nr 5, I piętro
   Copyright © 2017 Szloński & Szlońska Kancelaria Adwokacka All Rights Reserved. Designed By 1 Piksel