Umów spotkanie
   Porada prawna online
   Ideą zamieszczenia na stronie Kancelarii artykułów prawniczych była chęć umożliwienia Czytelnikom samodzielnego rozwiązywania podstawowych problemów prawnych. Niestety ignorantia iuris nocet – nieznajomość prawa szkodzi. Dokonując samodzielnie czynności mających znaczenie prawne, trzeba mieć świadomość, że często wywoływane przez nie skutki prawne są nieodwracalne, a podjętych czynności nie można w prosty sposób cofnąć. Dlatego dobrze byłoby aby wszystkie działania wywołujące skutki prawne były podejmowane w oparciu o znajomość obowiązujących przepisów, ich interpretacji i zastosowania w praktyce, tak aby nie wywołać niespodziewanych, niekorzystnych konsekwencji prawnych, zbędnych kosztów, a przy tym strat i nerwów.

   Mamy nadzieje, że zamieszczone przez Nas wskazówki pomogą przy podejmowaniu decyzji związanych z dokonywaniem czynności mających skutki prawne, minimalizując ryzyko powstania problemów prawnych w przyszłości.

   Sporządzanie umów - dlaczego warto poprosić o pomoc adwokata?

   Sporządzanie umów - dlaczego warto poprosić o pomoc adwokata?

   Dobra umowa, to umowa, która nie tylko jest ważna, ale to taka, która skutecznie zabezpiecza interesy stron na w trakcie jej obowiązywania. Przy przygotowaniu umowy chodzi więc przede wszystkim o przewidzenie i uregulowanie przyszłych zdarzeń, które mogą pojawić się w trakcie jej obowiązywania. Zdarzenia losowe, nieuczciwość kontrahenta, zmiana sytuacji rynkowej to okoliczności, które powinny zostać wzięte pod uwagę. Nie należy również zapominać, że treść umowy nie obowiązuje w oderwaniu od regulacji prawnych, ale jest uzupełniana przez ogólnie obowiązujące przepisy. Normy prawne dzieli się bowiem na normy o charakterze dyspozytywnym (te mogą być zmieniane zgodnie z wolą stron, a obowiązują jeśli strony nie umówią się inaczej) oraz normy bezwzględnie obowiązujące (których obowiązywania nie można wyłączyć, a więc obowiązują niezależnie od woli stron). Często zatem błędnie napisane postanowienia umowy są nieważne, z uwagi na sprzeczność z przepisami prawa, o których istnieniu kontrahenci umowy nawet nie wiedzieli. W sytuacji takiej, wbrew woli stron, zamiast postanowień umowy zastosowanie znajdą normy ustawowe, a umowa nie wywoła pożądanego skutku.

   Dlatego przy przygotowywaniu nawet najprostszych umów warto skontaktować się z profesjonalistą, który zna system prawny, wie jakie regulacje znajdują zastosowanie do konkretnych stosunków prawnych i potrafi oczekiwaniom stron nadać kształt zgodny z prawem, chroniąc strony przed ryzykiem sporządzenia nieskutecznej umowy. Dodatkowo profesjonalista ma doświadczenie i wie jakie ryzyka występują przy konkretnych umowach, ma wiedzę jak im przeciwdziałać i jak skutecznie minimalizować ryzyka związane z nieuczciwością drugiej strony.

   Jeśli potrzebujesz pomocy w sporządzaniu umowy, to Adwokaci z Kancelarii Szlońscy mogą Ci pomóc. Prawnicy nie tylko posiadają wiedzę prawniczą, ale także doświadczenie w sporządzaniu różnego rodzaju umów. Dzięki ich pomocy, możesz mieć pewność, że Twoja umowa jest kompletna i zgodna z obowiązującym prawem. Adwokaci z Kancelarii Szlońscy oferują szeroki zakres usług prawnych związanych m.in. ze sporządzaniem umów. Mogą pomóc w przygotowaniu umów sprzedaży, umów najmu, umów o pracę, umów o dzieło, umów zlecenia oraz innych umów cywilnoprawnych.

   Adwokaci Kancelarii Szlońscy są w stanie przygotować umowę zgodnie z Twoimi potrzebami, zapewniając przy tym indywidualne podejście do każdej sprawy. Przy sporządzaniu zwrócą uwagę na wiele ważnych kwestii, takich jak dokładne określenie stron umowy, przedmiot umowy, termin i sposób wykonania umowy oraz sposób rozwiązania ewentualnych sporów. Pomogą także w negocjacjach warunków umowy, aby zapewnić optymalne rozwiązanie dla wszystkich stron. Dlatego warto skorzystać z pomocy adwokata, który posiada wiedzę oraz doświadczenie w tej dziedzinie.

   Potrzebujesz adwokata w Trójmieście?

   Potrzebujesz pomocy w sporządzaniu umowy? Lub pomocy adwokata? Skontaktuj się z nami! Nasza Kancelaria Adwokacka Szlońscy oferuje:

   • porady prawne,

   • prowadzenie spraw przed sądami i urzędami,

   • obrona w sprawach karnych i wykroczeniach przed sądami i organami ścigania,

   • pomoc w sprawach rodzinnych: rozwód, alimenty, podział majątku,

   • reprezentowanie pokrzywdzonych, • sporządzanie i opiniowanie umów i pism,

   • prowadzenie negocjacji, rokowań i pertraktacji ugodowych,

   • zlecenia niestandardowe, dostosowanie do potrzeb i oczekiwań klienta,

   • porady prawne online,

   Masz pytanie? Skontaktuj się z nami:

   +48 662 040 129

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   Wyszukaj

   Ostatnio dodane

   stopka-logo-kancelaria-adwokacka-szlonscy
   ul. Jana III Sobieskiego 245,
   lokal nr 5, I piętro
   Copyright © 2017 Szloński & Szlońska Kancelaria Adwokacka All Rights Reserved. Designed By 1 Piksel