Umów spotkanie
   Porada prawna online
   Ideą zamieszczenia na stronie Kancelarii artykułów prawniczych była chęć umożliwienia Czytelnikom samodzielnego rozwiązywania podstawowych problemów prawnych. Niestety ignorantia iuris nocet – nieznajomość prawa szkodzi. Dokonując samodzielnie czynności mających znaczenie prawne, trzeba mieć świadomość, że często wywoływane przez nie skutki prawne są nieodwracalne, a podjętych czynności nie można w prosty sposób cofnąć. Dlatego dobrze byłoby aby wszystkie działania wywołujące skutki prawne były podejmowane w oparciu o znajomość obowiązujących przepisów, ich interpretacji i zastosowania w praktyce, tak aby nie wywołać niespodziewanych, niekorzystnych konsekwencji prawnych, zbędnych kosztów, a przy tym strat i nerwów.

   Mamy nadzieje, że zamieszczone przez Nas wskazówki pomogą przy podejmowaniu decyzji związanych z dokonywaniem czynności mających skutki prawne, minimalizując ryzyko powstania problemów prawnych w przyszłości.
   Previous Next

   Gdy wysokość alimentów jest zasądzona prawomocnym wyrokiem Sądu, od którego nie przysługują już żadne środki odwoławcze, pojawia się pytanie, czy można jeszcze w jakiś sposób zmienić tą wysokość, obniżyć bądź podwyższyć miesięczne należności, czy może wyrok będzie obowiązywał na zawsze? Otóż w polskim prawie istnieje możliwość zmiany zasądzonych alimentów w razie zmiany stosunków (art. 138 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Co to oznacza w praktyce, jakie dokumenty należy przygotować i co zrobić aby skutecznie wywalczyć zmianę zasądzonej kwoty?

   Wyszukaj

   Ostatnio dodane

   stopka-logo-kancelaria-adwokacka-szlonscy
   ul. Jana III Sobieskiego 245,
   lokal nr 5, I piętro
   Copyright © 2017 Szloński & Szlońska Kancelaria Adwokacka All Rights Reserved. Designed By 1 Piksel