Umów spotkanie
   Porada prawna online
   Ideą zamieszczenia na stronie Kancelarii artykułów prawniczych była chęć umożliwienia Czytelnikom samodzielnego rozwiązywania podstawowych problemów prawnych. Niestety ignorantia iuris nocet – nieznajomość prawa szkodzi. Dokonując samodzielnie czynności mających znaczenie prawne, trzeba mieć świadomość, że często wywoływane przez nie skutki prawne są nieodwracalne, a podjętych czynności nie można w prosty sposób cofnąć. Dlatego dobrze byłoby aby wszystkie działania wywołujące skutki prawne były podejmowane w oparciu o znajomość obowiązujących przepisów, ich interpretacji i zastosowania w praktyce, tak aby nie wywołać niespodziewanych, niekorzystnych konsekwencji prawnych, zbędnych kosztów, a przy tym strat i nerwów.

   Mamy nadzieje, że zamieszczone przez Nas wskazówki pomogą przy podejmowaniu decyzji związanych z dokonywaniem czynności mających skutki prawne, minimalizując ryzyko powstania problemów prawnych w przyszłości.
   Previous Next

   Rozpoznanie sprawy o rozwód następuje w procesie sądowym i toczy się według przepisów o postępowaniach odrębnych – postępowaniu w sprawach małżeńskich, uregulowanych odpowiednio w przepisach art. 425 – 446 Kodeksu postępowania cywilnego. Prawo do wystąpienia z powództwem o rozwód przysługuje każdemu z małżonków. Od pozwu o rozwód pobiera się opłatę stałą w kwocie 600 zł, której dowód uiszczenia należy dołączyć do pozwu jako załącznik.

   Previous Next

   Władzę rodzicielską otrzymujemy z narodzinami naszego dziecka. Związana jest z prawem i obowiązkiem wychowania dziecka. Dziecko winne jest wtedy rodzicom posłuszeństwo, a w sprawach, w których może samodzielnie podejmować decyzje powinno wysłuchać opinii i zaleceń rodziców. Jednak istnieją sytuacje, w których może być odebrana lub ograniczona, nie tylko gdy rodzic niekorzystnie wpływa na rozwój swojego dziecka.

   Previous Next

   Gdy wysokość alimentów jest zasądzona prawomocnym wyrokiem Sądu, od którego nie przysługują już żadne środki odwoławcze, pojawia się pytanie, czy można jeszcze w jakiś sposób zmienić tą wysokość, obniżyć bądź podwyższyć miesięczne należności, czy może wyrok będzie obowiązywał na zawsze? Otóż w polskim prawie istnieje możliwość zmiany zasądzonych alimentów w razie zmiany stosunków (art. 138 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Co to oznacza w praktyce, jakie dokumenty należy przygotować i co zrobić aby skutecznie wywalczyć zmianę zasądzonej kwoty?

   Wyszukaj

   Ostatnio dodane

   stopka-logo-kancelaria-adwokacka-szlonscy
   ul. Jana III Sobieskiego 245,
   lokal nr 5, I piętro
   Copyright © 2017 Szloński & Szlońska Kancelaria Adwokacka All Rights Reserved. Designed By 1 Piksel